Co warto zwiedzić na Sycylii?

Co warto zwiedzić na Sycylii?

Co warto zwiedzić na Sycylii? Sycylia jest jednym z najbardziej charakterystycznych regionów we Włoszech, a taki stan rzeczy został w ogromnej mierze zdeterminowany przez nic innego jak kinematografię. Klasyczny “Ojciec Chrzestny” opowiada w końcu o włoskiej rodzinie mafijnej pochodzącej z sycylijskiej wioski, w dodatku akcja filmu przez jakiś czas toczy się właśnie w niej.

Sycylia została w ogromnym stopniu wypromowana, ale narosło wokół niej również wiele legend; legend na czele ze skorumpowaną policją, morderstwami dokonywanymi publicznie i zastraszanych obywatelach. Czy te obrazy mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Kiedyś – jak najbardziej, ale obecnie Sycylia jest dla turysty tak samo bezpiecznym miejscem jak każdy inny zakątek Unii Europejskiej. Oznacza to mniej więcej tyle, że wyspa ta stanowi nieziemsko wręcz atrakcyjny kierunek podróży i w związku z tym warto się zastanowić, które miejsca trzeba na niej zobaczyć w pierwszej kolejności.

Co warto zwiedzić na Sycylii?
Co warto zwiedzić na Sycylii?

Największa rozmiarem atrakcja na Sycylii jest jednocześnie sporadycznie z nią kojarzona – w końcu kiedy słyszymy o wulkanie Etna, rzadko kojarzy nam się ona z tą włoską wyspą. Wulkan przejawia pewną aktywność, ale jest ona raczej nieznaczna – do tego stopnia, że bez żadnego problemu można dostać się na sam szczyt tego wulkanu. Podejście jest stosunkowo łagodne i możliwe do pokonania pieszo, bardzo ciekawą opcją jest również możliwość wykupienia wycieczki jeepem wraz z przewodnikiem. Widok z wulkanu zapiera dech w piersiach i na zawsze zapada w pamięć, głównie ze względu na to, że znaczna część okolicy jest spowita czarnym, wulkanicznym pyłem.

Palermo, czyli stolica Sycylii, jest miastem na wskroś ikonicznym, mającym bardzo długą historię. Choć, tak jak w przypadku Etny, wielkie metropolie niekoniecznie kojarzą się z tą wyspą, Palermo jest piątym największym miastem we Włoszech i słynie z co najmniej specyficznej atmosfery – klasyczna włoska architektura miesza się w nim z krajobrazem lekkich zniszczeń i zaniedbania, a także z nietypowym, ale bardzo angażującym miejskim życiem. Palermo zdecydowanie nie stanowi obrazu jak z pocztówki, nie dostarcza takich wrażeń estetycznych jak Wenecja czy Rzym, ale poraża swojskim klimatem, dziesiątkami funkcjonujących barów i młodzieńczą, głośną, pełną życia atmosferą.

Osoby interesujące się historią powinny z całą pewnością zainteresować się Syrakuzami – to jedna z pierwszych kolonii, jakie we Włoszech założyli starożytni Grecy. Miasto to ma już ponad dwa i pół tysiąca lat i ten fakt zdecydowanie znajduje odzwierciedlenie w architekturze i zabytkach, spośród których najsłynniejsze są najstarsze chrześcijańskie katakumby w Europie, a także park archeologiczny.

Bardzo atrakcyjnym wizualnie miejscem są saliny w Trapani – wielkie baseny wypełnione po brzegi białą, mieniącą się w słońcu solą robią ogromne wrażenie na turystach i dosłownie dla każdego stanowią widok co najmniej niecodzienny.

Podsumowując krótko, Sycylia była i ciągle pozostaje niezwykle fascynującym, pobudzającym wyobraźnię miejscem. To znakomity kierunek podróży, pełen pięknych krajobrazów i sielskiej atmosfery. Wyspa, na której można się zrelaksować, ale i pozwiedzać i zobaczyć kilka niepowtarzalnych, wyjątkowych krajobrazów.

Również warto zwrócić uwagę na Sardynię. Jest to również cudowne miejsce na mapie Włoch. Aktualnie możemy skorzystać z ofert last minute, które pozwolą nam zaoszczędzić parę złoty.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Ocieplanie ścian w domach kanadyjskich Next post Ocieplanie ścian w domach kanadyjskich – podstawowe informacje