Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?

Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?

Czy likwidacja cellulitu jest możliwa? Cellulit zwany popularnie ,,pomarańczową skórą” to defekt kosmetyczny, który w ostatnich latach stał się prawdziwą zmorą większości z kobiet. Co zaskakujące z problemem tym borykają się nawet bardzo szczupłe i aktywne osoby. Czy cellulit da się całkowicie zniwelować oraz usunąć? Bywają przypadki, że tak. Można też go bardzo skutecznie zminimalizować – tak aby przestał już być powodem naszych zmartwień oraz kompleksów. 

Skąd właściwie bierze się cellulit?

Cellulit przypominający swoim wyglądem skórkę pomarańczy lub grapefruita po ściśnięciu skóry palcami to częsty defekt kosmetyczny z którym zmaga się większość kobiet na naszej planecie. Najczęściej mamy go na udach, pośladkach, okolicach bioder, brzuchu i ramionach, bądź nawet łydkach.  Bezpośrednimi winowajcami cellulitu mogą być zarówno problemy i wahania hormonalne, nadmiar tkanki tłuszczowej jak również tendencja do gromadzenia i zatrzymywania wody w tkankach. Najczęściej występującą odmianą cellulitu jest cellulit wodny. Zaobserwować można go nawet u bardzo szczupłych pań.  Niestety w damskim gronie społeczeństwa tendencja do pojawiania się obrzęków oraz zatrzymywania wody w organizmie jest dosyć spora. Może do tego dochodzić nie tylko na skutek niewłaściwej diety – spożywania zbyt dużych ilości słodyczy oraz fast foodów i słodkich napojów gazowanych, jak również na skutek przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Sytuacji dodatkowo nie sprzyja także brak ruchu i siedzący tryb życia. Na szczęście likwidacja cellulitu – tak bardzo przez nas znienawidzonego – lub przynajmniej jego zminimalizowanie są jak najbardziej możliwe.

Polecamy szczególnie:

Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze

Walka z cellulitem nie może zakończyć się sukcesem, jeżeli nie będziemy w prawidłowy sposób się odżywiać oraz wypijać sporych dawek niegazowanej wody mineralnej czy herbatek ziołowych na dobę. W swojej diecie warto także bazować na sporych ilościach warzyw i owoców, chudym mięsie i nabiale oraz pełnoziarnistych produktach. Doskonałe suplementy działające moczopędnie i lekko odwadniająco znaleźć możemy w naszych ogrodach oraz parkach czy miejskich rabatkach. Należą do nich pokrzywa i skrzyp polny. Wygodne herbatki na bazie tych roślin nabyć możemy także w aptece lub też pobliskim supermarkecie. Dzięki nim w łatwy sposób pozbędziemy się nagromadzonych w organizmie płynów wraz z toksynami i metalami ciężkimi co zaprocentuje minimalizacją obrzęków oraz worków pod oczami, a także likwidacją cellulitu. Oprócz naparów ze skrzypu i pokrzywy doskonale zadziała także słynąca z bardzo bogatych walorów zdrowotnych herbatka na bazie czystka lekarskiego, zielona herbata oraz czerwona pu- erh, czy też będąca ogromnym sprzymierzeńcem odchudzania yerba-mate, która nie tylko delikatnie przeczyszcza i odwadnia ale także zmniejsza łaknienie i apetyt na słodycze.

Ruch sprzymierzeńcem w walce z cellulitem

Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?
Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?

Jak już wcześniej wspomniano brak ruchu oraz aktywności fizycznej i w głównej mierze siedzący tryb pracy nie sprzyjają likwidacji cellulitu.  Dlatego aktywność fizyczna powinna zagościć w naszym życiu na stałe. Warto w sezonie letnim i wiosennym zrezygnować z samochodu oraz środków komunikacji miejskiej i przesiąść się na rower lub też spacerować. Ponadto doskonałym sprzymierzeńcem w likwidacji cellulitu będzie dołączenie do pobliskiej siłowni lub też fitness clubu. Będziemy tam miały dostęp nie tylko do różnego sprzętu oraz akcesoriów ułatwiających regularne treningi – lecz również do profesjonalnych zająć pod okiem instruktora, dzięki którym pokochamy sport i nie będziemy po pewnym czasie już potrafiły się z nim rozstać. Trenerzy personalni oraz instruktorzy fitness szczególnie do walki z cellulitem polecają ćwiczenia z wykorzystaniem gum oporowych na nogi oraz pośladki, mnóstwo przysiadów, wykroków oraz podskoków a także zajęcia rowerowe – podczas którym możemy bardzo intensywnie się zmęczyć oraz spalić ogromne ilości kalorii. Jeżeli siłownia nie jest nam po drodze, lub nie mamy środków na karnet, albo czasu na codzienne dojazdy to wcale nie oznacza, iż skazane jesteśmy na nieatrakcyjną figurę oraz cellulit. Ćwiczyć możemy niemal w każdych warunkach. Prawie każdy z nas jest w stanie wydzielić w swoim domu lub mieszkaniu osobny niewielki kącik do regularnych treningów. Sport uprawiać możemy także na świeżym powietrzu- jeżdżąc na rowerze, rolkach, biegając lub po prostu trenując w terenie. Doskonałym miejscem do tego będzie pobliski park, plaża oraz własny ogródek przydomowy. Również pływanie to niezwykle silny sprzymierzeniec nie tylko w likwidacji cellulitu, ale także jako aktywność rozwijająca i wzmacniająca wszystkie grupy mięśniowe naszego ciała. Zdrową dietę oraz aktywność możemy także wesprzeć stosując specjalne kremy i balsamy antycellulitowe. Doskonale napinają one skórę oraz ją ujędrniają, dzięki czemu stajemy się jeszcze bliższe całkowitej likwidacji tak bardzo znienawidzonego przez nas cellulitu. Produkty te najczęściej w swoim składzie zawierają przyspieszającą spalanie tkanki tłuszczowej kofeinę oraz wyciągi z alg morskich o działaniu napinającym.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl
Bezpośrednie dotarcie do klienta – reklama zewnętrzna Previous post Bezpośrednie dotarcie do klienta – reklama zewnętrzna
Jak przygotować się do wizyty w SPA? Next post Jak przygotować się do wizyty w SPA?