Czy prowadzenie serwisu z wymianą opon się opłaca?

Czy prowadzenie serwisu z wymianą opon się opłaca?

Czy prowadzenie serwisu z wymianą opon się opłaca? Prowadzenie serwisu z wymianą opon tj. wulkanizacją w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne ze względu na konieczność dostosowywania się pojazdu do warunków pogodowych. W związku z kilkoma porami roku, które znacząco różnią się od siebie pod względem zmian temperatur, ilości opadów śniegu czy też deszczu należy niezwłocznie co kilka miesięcy dopasować opony do warunków pogodowych. W takiej sytuacji prowadzenie serwisu z wymianą opon tj. wulkanizacji wydaje się być opłacalnym biznesem zatem warto wiedzieć na czym to polega.

Czym jest serwis z wymianą opon?

Wulkanizacja (inaczej serwis z wymianą opon) to serwis, który polega na szeroko rozumianej obsłudze wszelkiego rodzaju pojazdów w związku z wymianą i naprawą opon. W ramach prowadzonych usług wulkanizator posiada odpowiednie kompetencje i umiejętności by móc bez problemu dokonać naprawy, serwisu czy też wyczyszczenia opon w wybranym pojeździe. Dzięki temu każdy kierowca jest w stanie bez zbędnych komplikacji dostosować swoje opony do warunków pogodowych jakie panują w danym regionie i dodatkowo dostosować je do rodzaju nawierzchni. Na dobrą sprawę serwis z wymianą opon tj. wulkanizację można prowadzić w dowolnym miejscu. Warto jednak nadmienić, że prowadzenie tego typu usług będzie znacznie lepsze przy drodze lub w okolicy głównych i lokalnych połączeń komunikacyjnych. W takich miejscach realnie wzrasta szansa na pozyskanie większej liczby klientów, którzy są zobligowani do wymiany, naprawy lub wyczyszczenia opon w swoim pojeździe.

Polecamy:

Na co należy zwrócić uwagę przy zakładaniu serwisu z wymianą opon?

Choć pozornie może wydawać się to proste założenie serwisu z wymianą opon wcale nie należy do prostych czynności niezwykle istotne w tym wypadku jest zdanie sobie sprawy z nakładów inwestycyjnych jakie trzeba ponieść by znaleźć odpowiednią lokalizację i kupić wysokiej jakości sprzęt wulkanizacyjny. Do kosztów związanych z obsługą serwisu z wymianą opon niewątpliwie zaliczają się:

  • koszty wynajmu lub kupna miejsca do prowadzenia usług wulkanizacyjnych – eksperci szacują, iż sam koszt wynajmu większego warsztatu lub innego obiektu przeznaczonego do usług wulkanizacyjnych mieści się w granicach 30-50 tysięcy złotych miesięczne. Koszt zależny jest przede wszystkim od lokalizacji tj. czy miejsce gdzie znajduje się serwis usytuowane jest blisko węzłów komunikacyjnych lub bliżej czy też dalej centrum miasta;
  • koszty zakupu urządzeń wulkanizacyjnych – drugim i jednocześnie niezwykle ważnym kosztem są urządzenia i maszyny wulkanizacyjne. Dzięki nim można jedynie prowadzić usługi wymiany lub naprawy opon w różnego rodzaju pojazdach. Im wyższa jakość takich maszyn tym przeważnie ceny również są wyższe. Szacowane koszty zakupu tego typu maszyn mieszcząc się w granicach 80-120 tysięcy złotych. Warto jednak dodać, że takie maszyny muszą być stale pielęgnowane ze względu na to, iż dobrze wykonane usługi wymiany opon gwarantują bezpieczną jazdę kierowcy i pasażerów.

Zatem by móc założyć serwis z wymianą opon w pojazdach należy zdawać sobie sprawę z kosztów prowadzenia tego typu działalności. Ze względu na wysokie koszty związane z zakupem odpowiednich urządzeń czy też utrzymaniem takiego miejsca dobrze jest przemyśleć w jakim miejscu chce się otworzyć taki serwis z wymianą opon.

Czy opłaca się otworzyć serwis z wymianą opon?

Czy prowadzenie serwisu z wymianą opon się opłaca?
Czy prowadzenie serwisu z wymianą opon się opłaca?

Pod względem liczby potencjalnych klientów oraz możliwości zarobkowych otwarcie własnego serwisu z wymianą opon jest jak najbardziej opłacalne. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada jeden lub więcej pojazdów różnego rodzaju tj. osobowych, transportowych, motocykli itp. W każdym pojeździe co pewien czas należy zbadać stan swoich opon czy np. bieżnik nie starł się czy też dostosować je do aktualnie panujących warunków pogodowych. Pod względem liczby klientów oraz częstotliwości korzystania z usług wymiany opon taki serwis jest jak najbardziej opłacalny. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej pod względem kosztów związanych z prowadzeniem takiej działalności oraz wiedzą jaką należy posiąść by móc wykonywać takie usługi. Prowadzeniem serwisu z wymianą opon nie może (lub przynajmniej nie powinna) zajmować się osoba, która nie posiada umiejętności czy też doświadczenia w tym temacie. Powodem tego jest fakt, iż wymiana i konserwacja opon pozwala na bezpieczną jazdę i gwarantuje, iż podczas jazdy nie dojdzie do wypadku z powodu źle wymienionych opon. Dodatkowo koszty związane z obsługą takiego serwisu, koszty pracownicze i koszty wynajmu miejsca by wykonywać tego typu usługi powinny pokrywać się z zyskami z usług wulkanizacyjnych. Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione wyżej argumenty warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w danym momencie wybraną osobę stać jest na wydatek rzędu 100-150 tysięcy złotych by móc odpowiednio przygotować miejsce pod usługi wulkanizacyjne. Warto zdawać sobie również sprawę z tego, iż pomimo dużej liczby potencjalnych klientów nie zawsze będą zdarzać się okresy, w których popyt na tego typu usługi będzie wzmożony. Jednak pomimo wysokich kosztów związanych z prowadzeniem tego typu działalności gospodarczej należy wiedzieć, że popyt na usługi wymiany opon choć zmienny pod względem np. pory roku stale wzrasta.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl
Czym jest gładź szpachlowa? Funkcje i zastosowanie Previous post Czym jest gładź szpachlowa? Funkcje i zastosowanie
Najważniejsze kryteria wyboru polisy ubezpieczeniowej dla przewoźników - czym się kierować? Next post Najważniejsze kryteria wyboru polisy ubezpieczeniowej dla przewoźników – czym się kierować?