Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami? Jeśli jesteś zestresowany, bolą Cię mięśnie lub brakuje Ci energii to znak, że należy się zatrzymać i pomyśleć o sobie. Fantastycznym sposobem na relaks i regenerację są masaże. Jednym z najbardziej przyjemnych jest masaż wykonywany gorącymi kamieniami. Jak się go wykonuje oraz ile kosztuje ? Sprawdźmy.

Masaż gorącymi kamieniami – co to takiego?

Technika masażu wykonywana kamieniami, gorącymi lub zimnymi, przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu, gdzie stosowana jest od tysięcy lat. Niektórzy specjaliści uważają wręcz, że masaż kamieniami jest starszy od akupunktury. Wykorzystywana jest w nim teoria o przepływie energii przez nasz organizm. Mówi ona, że w naszym organizmie znajdują się ośrodki energii, które w jodze nazywane są czakrami. Według starożytnych nauk każda z czakr znajduje się niedaleko gruczołów, które produkują potrzebne nam hormony i stymuluje ich działanie. Starożytni dalekowschodni medycy stworzyli nawet szczegółowe mapy, pokazujące rozmieszczenie czakr na ciele oraz meridian czyli łączących je kanałów, które do dziś wykorzystywane są także w akupunkturze.

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega?

masaże Koszalin
masaże Koszalin

Technika masażu gorącymi kamieniami polega na układaniu ich na ciele zgodnie z mapą czakr i meridian. Według chińskich i hinduskich medyków ma to wpłynąć na lepszy przepływ energii między nimi, a co za tym idzie odblokować te czakry, które nie działają prawidłowo. Do masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się kamienie czarne (bazalt) i białe (marmur). Kamienie bazaltowe mają owalny kształt oraz ciemnoszary lub czarny kolor. Swoją idealną strukturę zawdzięczają temu, że zostały wydobyte z dna oceanu, gdzie były szlifowane przez piasek i fale. Należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub morskiej. Idealnie nadają się do masażu, ponieważ rozgrzane bardzo długo utrzymują ciepło.

Choć brzmi to nieco mistycznie i wręcz szarlatańsko to masaż gorącymi kamieniami jest zaliczany do najbardziej luksusowych masaży i jest jednym z najprzyjemniejszych zabiegów jakim możemy się poddać. Niemalże każde SPA posiada w swojej ofercie Masaż Balijski Gorącymi Kamieniami, również wiele hoteli ma takie masaże w swojej ofercie.

Masaż gorącymi kamieniami – jak przebiega?

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?
Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?

Decydując się na masaż gorącymi kamieniami należy wiedzieć, że trzeba się do niego rozebrać – możemy mieć na sobie jedynie figi. Następnie masażysta poleci nam byśmy ułożyli się na brzuchu lub na plecach – w zależności od tego co nam dolega. Później ułoży w okolicach czakr, na naszej nagiej skórze rozgrzane do około 50-60 stopni kamienie. Kiedy my leżymy spokojnie z ciepłymi kamieniami na ciele terapeuta rozpoczyna masaż dwoma kamieniami uprzednio zanurzonymi w oliwie z oliwek z dodatkiem olejków do aromaterapii. Cały masaż trwa w zależności od miejsca, gdzie jest wykonywany, od 50 minut do 1,5 godziny.

Taki delikatny masaż doskonale rozluźnia mięśnie i rozgrzewa ciało, przez co krew zaczyna szybciej krążyć. W wyniku masażu skóra jest lepiej dotleniona i pozbywa się toksyn a wydzielające się endorfiny zapewniają uczucie szczęścia. Po zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, przyjemna w dotyku i odmłodzona. Masaż gorącymi kamieniami jednak nie tylko relaksuje i wpływa na naszą skórę. Dodatkowo poprawia pamięć i koncentrację a nawet wzmacnia system odpornościowy. Pomaga także radzić sobie ze stresem.

Masaż gorącymi kamieniami – czy dla każdego?

Masaż gorącymi kamieniami jest jednym z najbardziej przyjemnych i doskonale sprawdza się w stanach przewlekłego zmęczenia, stresu, w depresji, zaburzeniach sny, wszelkiego rodzaju bólach mięśniowych, chorobach reumatycznych oraz w niektórych chorobach układu krążenia.

Wydawać by się mogło, że jest masażem uniwersalnym – niestety tak jak z innych zabiegów, także i z tego nie każdy może skorzystać. Przeciwwskazaniem do wykonywania masażu z użyciem kamieni są wszelkie choroby zakaźne i stany zapalne skóry, ciąża, otwarte rany, stany tuż po operacjach, miesiączka, skłonności do zakrzepicy oraz żylaki. Nie powinny decydować się na niego także osoby z podwyższoną temperaturą, a także po chemio i radioterapiach. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Masaż gorącymi kamieniami – ile to kosztuje?

Nie sposób podać konkretnej ceny za tego rodzaju masaż, ponieważ cena zależy od bardzo wielu czynników, takich jak miejscowość, renoma salonu, w którym będzie wykonywany, doświadczenie i kwalifikacje terapeuty czy koszt użytych do masażu materiałów. Ceny za jedną sesję masażu zaczynają się jednak od 100 zł do nawet kilkuset. Najlepsze, długotrwałe efekty uzyskiwane są po przynajmniej trzech sesjach.
Na masaż najlepiej umawiać się po pracy i w dniu, w którym nie będziemy musieli już załatwiać żadnych pilnych spraw. Rozluźnienie jakiego doświadczymy po masażu gorącymi kamieniami spowoduje, że nie będziemy mieli już ochoty myśleć w tym dniu o kłopotach. Będziemy mieli ochotę by wrócić do domu, położyć się wygodnie na kanapie z filiżanką ulubionego napoju i poddać się dalszemu błogiemu lenistwu.

Masaż gorącymi kamieniami jest również świetną propozycją na wieczór panieński w SPA, czy na prezent dla ukochanej żony, mamy bądź przyjaciółki.

Jak założyć lombard? Previous post Jak założyć lombard?
Ile kosztuje drewno konstrukcyjne? Next post Ile kosztuje drewno konstrukcyjne?