Jak przygotować się do wizyty w SPA?

Jak przygotować się do wizyty w SPA?

Jak przygotować się do wizyty w SPA? Wizyta w SPA nad morzem to świetny pomysł na to, aby choć przez chwilę zapomnieć o codziennych problemach, relaksując się i poddając się zabiegom pielęgnacyjnym, które pomogą zmienić nasz wygląd zewnętrzny. Zanim jednak wybierzemy się do SPA nad morzem, musimy w odpowiedni sposób przygotować się do takiej wizyty, W jaki jednak sposób? Aby się o tym przekonać, warto przeczytać poniższy artykuł.

Jak wybrać hotel SPA nad morzem?

Jak przygotować się do wizyty w SPA?
Jak przygotować się do wizyty w SPA?

Hoteli SPA nad morzem jest naprawdę dosyć sporo, dlatego też wybór tego najlepszego to nie lada wyzwanie dla każdego z nas. Jeśli zależy nam na odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i liczymy na odrobinę prywatności, wybierzmy hotel SPA zlokalizowany w mniejszej miejscowości. Hotele SPA nad morzem położone poza wielkimi miastami bardzo często zlokalizowane są w malowniczych zakątkach i dzięki temu możemy się wyciszyć, zwiedzając przy okazji najbliższą okolicę. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając się do SPA? Z pewnością na ofertę oraz na dodatkowe atrakcje. Jeżeli zależy nam na tym, aby pozbyć się konkretnego problemu, czy też defektu kosmetycznego musimy sprawdzić, czy dany ośrodek oferuje zabiegi ukierunkowane na wybrany przez nas cel. Niezwykle ważna jest również atmosfera panująca w danym hotelu, dlatego też sprawdźmy bardzo dokładnie, czy podczas seansów w SPA będzie nam towarzyszyć kojąca muzyka, nie zapominając przy tym o takich szczegółach jak przygaszone światło, kadzidełka, a także pachnące świeczuszki. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością na czystość danego obiektu, a także na ofertę gastronomiczną. W sytuacji, gdy do SPA wybieramy się z ukochaną osobą, to po serii zabiegów z pewnością chcielibyśmy wybrać się na romantyczną kolację, która będzie prawdziwą ucztą dla naszego podniebienia. Jeśli wieczorem lub w ciągu dnia chcielibyśmy wybrać się na zwiedzanie okolicy, to obsługa hotelu powinna nam udzielić cennych wskazówek gdzie się wybrać i co zwiedzić, spędzając tym samym miło czas we dwoje.

Dodatkowe atrakcje w SPA

Zabiegi z reguły nie trwają zbyt długo, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby zagospodarować sobie w jakiś sposób pozostały w hotelu czas. Warto więc zatem zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje oferowane przez obiekt. Chodzi tutaj np. o kompleks basenowy, siłownię, kącik do fitnessu, czy też o salę przeznaczoną do gier i zabaw. Niektóre hotele oferują również ciekawe potańcówki, wieczorki zapoznawcze, biesiady przy grillu lub ognisku, czy też inne tego typu atrakcje. Choć weekend w SPA może nam się zupełnie nie kojarzyć z takimi rozrywkami, to jednak z pewnością je doceniamy.

Oferta zabiegowa

Hotele SPA oferują szereg przeróżnych zabiegów wpływających korzystnie zarówno na wygląd naszej twarzy, jak i ciała. Peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, różnego rodzaju masaże, aromaterapia, krioterapia, peeling całego ciała, karboksyterapia, kriolipoliza to jedynie część tego, co mają nam do zaoferowania ośrodki SPA położone nad morze. Jeśli zależy nam na oczyszczeniu całego organizmu z toksyn, zwróćmy uwagę na to, czy w hotelu znajduje się sauna, zarówno ta parowa, jak i sucha. Wybierając się to SPA z reguły mamy już wybrane zabiegi, którym chcielibyśmy się poddać, jeśli jednak nie wiemy, w jaki sposób poradzić sobie z danym problemem powinniśmy wybrać się na wizytę konsultacyjną do kosmetyczki lub masażystki, która z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedni dla nas zabieg.

Co zabrać ze sobą na weekend w SPA nad morzem?

Wybierając się na zabiegi do SPA, powinniśmy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć nasze walizki we wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli na stronie wybranego ośrodka nie znajdziemy żadnych informacji na ten temat, to nie bójmy się zadzwonić do recepcji, która z pewnością udzieli nam wszelkich niezbędnych informacji. Jeżeli na terenie hotelu znajduje się kompleks basenowy, nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą stroju kąpielowego oraz klapków basenowych. Suszarki, ręczniki oraz szlafroki możemy zostawić w domu, gdyż w każdym hotelowym pokoju takie akcesoria z pewnością będą na nas czekać.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Z pewnością o tym, aby przed zabiegiem ściągnąć z naszego ciała biżuterię, zostawiając ją najlepiej w hotelowym sejfie. Z kolei przed podjęciem decyzji o poddaniu się konkretnemu zabiegowi powinniśmy porozmawiać wcześniej z kosmetyczką, informując ją przede wszystkim o naszych oczekiwaniach, przyjmowanych lekach oraz przebytych chorobach. Niestety, jeśli zmagamy się z jakimiś problemami zdrowotnymi, to mogą one uniemożliwić nam poddanie się konkretnemu zabiegowi. Na koniec pozostaje sprawa nagości. Niektóre zabiegi wymagają bowiem od nas rozebrania się, co może być dosyć krępujące, jednak pamiętajmy o tym, iż kosmetyczka zaproponuje nam założenie jednorazowej bielizny, dlatego też nie mamy tak naprawdę czego się obawiać. Bardzo ważne jest również to, aby na zabiegi nie wybierać się z pełnym brzuchem, ponieważ możemy wówczas odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort, a zależy nam przecież na tym, aby się zrelaksować i spędzić miło czas.

Czy likwidacja cellulitu jest możliwa? Previous post Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?
Jak zorganizować dobrą imprezę firmową? Next post Jak zorganizować dobrą imprezę firmową?