Jak zorganizować dobrą imprezę firmową?

Jak zorganizować dobrą imprezę firmową?

Jak zorganizować dobrą imprezę firmową? W chwili obecnej większość firm organizuje różnego rodzaju imprezy firmowe. Stały się one bardzo modną i cieszącą się dużym powodzeniem opcją, z której to korzystają zarówno te mniejsze, jak również i te większe firmy. Oczywiście każda, w zależności od budżetu, możliwości i chęci, może postawić na inny rodzaj imprezy.

Grunt to doskonale się bawić i być w pełni zadowolonym z tego, na co się decydujemy. W przypadku jednych firm, takie imprezy sponsoruje i organizuje sama firma, a więc wszystko leży w rękach szefostwa, w innych przypadkach to pracownicy mobilizują się i wspólnie takie spotkania na mniejszą lub większą skalę organizują. Jedno jest pewne – im lepiej zaplanowane przedsięwzięcie, tym lepsze tego efekty. Jak ją zorganizować? Po co ją robić? Jaki jest jej cel? O tym wszystkim postaramy się napisać w tym właśnie artykule.

Pomysły na imprezę firmową?

Od naszej kreatywności i pomysłowości zależy, na co chcemy postawić, jeśli w grę wchodzą imprezy firmowe. Dziś firmy tworzą tak różnorodne rozwiązania, iż trudno jest nawet je opisać. Dla jednych taką imprezą jest spotkanie w klubie, gdzie można potańczyć, wypić alkohol, porozmawiać i dobrze się bawić. Dla kogoś innego, taką imprezą jest zorganizowane przedsięwzięcie na przykład w plenerze, gdzie najpierw są różnego rodzaju konkurencje, wspólne zabawy, rozmowy, a potem impreza firmowa.

Coraz więcej firm korzysta także z bardziej oryginalnych pomysłów, takich jak na przykład kręgle, escape roomy i inne, temu podobne pomysły. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego oczekują sami pracownicy. Jedni chcą po prostu wyjść na miasto, doskonale się bawić i miło spędzić czas. Są też i tacy, którzy kochają rywalizację, zabawę i szaleństwo. Jeśli taką imprezę organizuje firma, samo przedsięwzięcie ma zazwyczaj dużo większy wymiar. Wybiera się miejsce z dala od firmy, wynajmuje się hotel lub konkretny teren. Jest wiele zabaw, jest możliwość spędzenia wspólnego czasu na różnych płaszczyznach. W przypadku takich imprez bardzo często pracownicy mają zagwarantowany nocleg. Takie imprezy firmowe mają miejsce przeważnie raz do roku i są wydarzeniem, do którego cała firma bardzo dokładnie się przygotowuje.

Jeśli z kolei ta nie wychodzi z inicjatywą, by taką imprezę zorganizować, wówczas pracownicy mobilizują się sami i urządzają takie imprezy na własną rękę, dzieląc się wspólnie poniesionymi kosztami. Tutaj wiadomo, iż jest to impreza na mniejszą skalę, ale może być ona równie udana, jak taka zorganizowana z rozmachem. W tym przypadku albo spotykają się wszyscy pracownicy, albo określone grupy osób, które ze sobą trzymają, lubią się i chcą spędzić czas, nie tylko w obrębie zakładu pracy. Jedno jest pewne – pomysły na imprezy firmowe są naprawdę różnorodne. Aby móc je zrealizować liczy się budżet, jaki mamy, jak również i nasze chęci, jak to wszystko ma wyglądać.

Dlaczego impreza firmowa to dobry pomysł?

Jak zorganizować dobrą imprezę firmową?
Jak zorganizować dobrą imprezę firmową?

Możemy w tym miejscu zastanowić się, dlaczego taka impreza to dobry pomysł i dlaczego warto na nią stawiać. Tak naprawdę liczne badania, które nad tym tematem zostały poruszone pokazują jedno – imprezy firmowe znacząco wpływają na efekty pracy w zespole. Tak dla przykładu, jeśli spotykamy się jedynie w miejscu pracy, a działamy nad wspólnym projektem, nic o sobie nie wiemy, często nawet się nie lubimy. Musimy spędzać ze sobą czas, a tak naprawdę nasza komunikacja ogranicza się tylko do minimum. Jeśli spotkamy się na stopie prywatnej, taki kontakt z druga osobą może przyjąć zupełnie inny obrót. Mamy wspólne pasje, zainteresowania, mamy o czym porozmawiać. Często mając problem z komunikacją w pracy z daną osobą, nagle okazuje się być ona zupełnie kimś innym prywatnie i całkowicie zmieniłam o niej zdanie. To wszystko rzutuje potem na naszą pracę. Nie spotykamy się w zespole w mało przyjaznej atmosferze, tak, żeby tylko zrobić swoje, wyjść i mieć święty spokój. Spotykamy się, rozmawiamy, żartujemy, a sama praca przebiega w niezwykle przyjaznej atmosferze. Nagle okazuje się, że to nad czym pracowaliśmy tydzień, zostało zrealizowane w zaledwie jeden dzień.

Zobacz ofertę:

Czy warto inwestować w imprezy firmowe?

Wielu pracodawców zastanawia się nad tym, czy warto wydawać pieniądze na imprezy firmowe. Przecież wydaje nam się, że one niczego dobrego nie wnoszą. Ludzie przychodzą, wypiją, potańczą, wracają do domu. My zostajemy z nieco uboższym kontem i nic poza tym. Czy jednak oby na pewno? Niekoniecznie! Okazuje się bowiem, że imprezy firmowe to doskonała inwestycja. W zależności od tego, jak zostanie ona zorganizowana, może być doskonałą formą reklamy naszej firmy, ale może i być początkiem tego, by firma zaczęła prosperować jeszcze lepiej. Zgrany zespół i wypoczęty zespół to klucz do osiągnięcia sukcesu na każdej niemal płaszczyźnie. Jeśli pracownik widzi, że pracodawca się stara, że mu zależy na pracownikach, że w nich inwestuje, ten automatycznie jest bardziej zaangażowany w pracę i chce dawać z siebie jeszcze więcej. Imprezę firmową można połączyć z ciekawym szkoleniem, z konferencją, z weekendowym szaleństwem. Pomysłowość nie zna granic. Jedyne co nas ogranicza – to nasz budżet.

Jak przygotować się do wizyty w SPA? Previous post Jak przygotować się do wizyty w SPA?
Czym zajmuje się podologia? Next post Czym zajmuje się podologia?