Kosiarki

Kosiarki

Bez wątpienia kosiarki stanowią taki rodzaj sprzętu ogrodowego, który jest obowiązkowym, jeśli w grę wchodzi dbanie o piękny trawnik. Niestety, ale sprzęt ten, jak każdy inny –  może się zepsuć. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. I zazwyczaj psuje się on w najmniej spodziewanym momencie. Kosi, wszystko wydaje się być w porządku, aż nagle odmawia posłuszeństwa. Jakie są najczęstsze problemy ze strony kosiarek spalinowych? Jakie awarie pojawiają się w kosiarkach tego typu najczęściej? Co należy zrobić, gdy nic nie działa?

Co dzieje się z kosiarką?

Przyczyn związanych z zepsutą kosiarką może być bardzo dużo. Najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami jest między innymi brak możliwości jej odpalenia. Próbujemy, próbujemy i nic to nie daje. Stoi, jak stała i włączyć się nie chce. Kolejnym, bardzo często pojawiającym się problemem jest nierówna praca silnika. Niby chodzi, ale jednak ta praca nie jest taka dokładna. Silnik nie spełnia swoich zadań tak, jak powinien. Następnym z problemów jest poszarpana, słabo przycięta trawa. Może pojawić się również niezebrany dobrze pokos. Tak naprawdę problemów z kosiarką może być wiele i każdy problem powinno się od razu rozwiązywać, a go nie bagatelizować. Nie czekajmy do momentu. gdy ta przestanie działać, ale w momencie pojawienia się jakiejkolwiek, mniejszej, czy większej awarii – działajmy. 

Problemy z silnikiem w kosiarce

Kosiarki
Kosiarki

Najczęściej pojawiającym się problemem, jeśli w grę wchodzi kosiarka spalinowa jest awaria silnika. Jak wiadomo, jest on sercem kosiarki i tak naprawdę każdy problem wpływa automatycznie na całą pracę urządzenia. Stawiając na konkretną kosiarkę, należy przede wszystkim dobrać odpowiednią moc do powierzchni ogrodu, jego ukształtowania i ewentualnych w nim przeszkód w postaci drzew, krzewów czy oczek wodnych. Jeśli moc będzie za mała, o awarię silnika nie trudno. Mała moc oznacza dłuższy czas pracy kosiarki, by mogła ona poradzić sobie z całym trawnikiem. Jeśli działa więc takie urządzenie dłużej, niż powinno, z pewnością już po 2 – 3 sezonach silnik nie będzie spełniał swoich zadań i dojdzie do awarii. Jakie są główne objawy problemów z silnikiem? Może to być na przykład duży pobór oleju, wyższe spalanie czy na przykład dymienie w trakcie pracy. Jeśli kosiarka jest źle eksploatowana, wówczas może dojść do pojawienia się bardzo poważnych awarii. A tych chcemy przecież uniknąć, prawda? A co może być przyczyną problemów z odpaleniem silnika? Głównymi są między innymi: zanieczyszczone paliwo, zanieczyszczony filtr paliwa, zużycie się świecy zapłonowej czy na przykład stary olej silnikowy, który nie został wymieniony w odpowiednim momencie. 

Problemy z koszeniem trawy

Kolejnym, bardzo często pojawiającym się problemem jest zła praca kosiarki, jeśli w grę wchodzi brak możliwości zbierania trawy. W takim przypadku może okazać się, że nóż w urządzeniu nie jest wystarczająco ostry, a wtedy szarpie on trawę, obciąża silnik i nie zbiera trawy do kosza. Noże muszą być jak najbardziej ostre, bowiem tylko wtedy będą one w stanie ściąć trawę odpowiednio i na wymaganą wysokość.

Zakup dobrej kosiarki

Tak naprawdę kosiarki nie są sobie równe. Wszystkie są wykonane z innej jakości materiałów, mają inną technologię produkcji. Jeden producent cieszy się większym powodzeniem, inny z kolei mniejszym. To wszystko więc wpływa na solidność i trwałość materiałów, z których jest ona zrobiona. Ważną rolę odgrywa zarówno sam silnik, ale także gaźnik, łożysko, koła czy nawet obudowa noża. Jeśli nie chcemy walczyć z ciągłymi awariami i naprawami sprzętu ogrodowego, jak najbardziej powinniśmy postawić na dobrych producentów i jak najlepsze, oferowane przez nich kosiarki. Którzy producenci warci są wyboru? Na jakich warto zwrócić uwagę? Na pewno czołowymi są między innymi marka Stiga, Honda, Oleo – Mac czy Makita. Jedne pochodzą z wyższych półek, inne z niższych, ale każde są w stanie sprostać potrzebom, nawet tych najbardziej wymagających klientów. Często kluczowe dla nas znaczenie ma cena. Nie zwracamy zupełnie uwagi na części, nie patrzymy na jakość, na dobre opinie, na pozytywne recenzje. Wybieramy coś, bo jest tanie, opłacalne, bo na to nas stać. W gruncie rzeczy niestety, cena nie powinna być głównym wyznacznikiem. Co z tego, że postawimy na zakup kosiarki, która będzie najtańsza, jeśli zaraz te zaoszczędzone 400 złotych, będziemy musieli wydać na jej naprawę. Co gorsza, czasami słaba kosiarka psuje się doszczętnie, a wtedy konieczny jest zakup kolejnej, czyli mamy podwójnie wydane pieniądze. Dobrze jest postawić na sklep, który oferuje kosiarki w bardzo szerokim wachlarzu ofertowym, ale i który jest w stanie zagwarantować nam profesjonalne doradztwo i kompleksową pomoc. W takim sklepie powinniśmy liczyć na pomoc osoby, która się na tym zna i która będzie w stanie zrobić wszystko, byśmy jako klienci otrzymali najlepsze z możliwych rozwiązanie. To stanowi rzecz najważniejszą i priorytetową. 

Najważniejsze kryteria wyboru polisy ubezpieczeniowej dla przewoźników - czym się kierować? Previous post Najważniejsze kryteria wyboru polisy ubezpieczeniowej dla przewoźników – czym się kierować?
Wynajęty bus - bezpieczny i tani transport Next post Wynajęty bus – bezpieczny i tani transport