Maszyna do przesiewania piasku

Maszyna do przesiewania piasku

Maszyna do przesiewania piasku to najlepsze rozwiązanie do czyszczenia piaszczystych powierzchni. Przeznaczona jest do szybkiego i dokładnego czyszczenia terenów, takich jak: plaże, obiekty sportowe i place zabaw. Za pomocą specjalnego sita wibracyjnego nawet najmniejsze przedmioty można usunąć z piasku – śmieci, opakowania po cukierkach, drobne kamyczki i muszle, niedopałki szkła i papierosów, kapsle, plastik. Maszyny do przesiewania piasku wibracyjne są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, korzystają z nich firmy zajmujące się obróbką surowców mineralnych, chemicznych i spożywczych.

Do czego służy maszyna do przesiewania piasku?

Wydobycie piasku jest procesem, w którym niezbędne jest jego przesiewanie polegające na mechanicznym oddzielaniu a następnie oczyszczeniu jego ziarenek z kamieni. Do tego celu wykorzystywana jest specjalna maszyna do przesiewania piasku, która ma również inne zastosowania i można ją stosować do różnego rodzaju kruszyw, jakich jak: żwir czy grys. Piasek jak też inne mieszanki należą do materiałów pochodzenia mineralnego i są niezbędne w budownictwie. Do czego można wykorzystać piasek? Jest to surowiec używany do tworzenia podjazdów, zaprawy, kostki brukowej, podwyższania terenu, zasypki, posypywania ulic w czasie zimy.

Maszyna do przesiewania piasku dokładnie oczyszcza piasek a następnie dzieli i sortuje. Mechaniczna separacja ziaren to istotny etap wpływający na efektywność procesów produkcyjnych Taka maszyna pracuje precyzyjnie i sprawnie, dzięki czemu niezbędne procesy są znacznie przyspieszone. Ponadto piasek może być przesiewany zarówno na sucho i na mokro (przesiewacz odwadniający).

Jak działa maszyna do przesiewania piasku?

Maszyna do przesiewania piasku wykonuje kolejne zadania a każde z nich znajduje odzwierciedlenie w późniejszym etapie wykorzystywania materiału. Pierwszym zadaniem wykonywanym przez taki przesiewacz jest eliminowanie wszelkich zanieczyszczeń, jakie mogą znajdować się w piasku, czyli: gliny, ziemi, kamieni. Aby ten etap przebiegał sprawnie i wydajnie ważna jest wydajność, z jaką pracuje maszyna. Im większa odporność na zapchanie, tym lepsza jej produktywność.

Drugie zadanie wykonywane przez maszynę do przesiewania piasku, to sortowanie piasku, co pozwala uzyskać materiał do dalszej obróbki. W przypadku kontroli jakościowej ten etap jest dostosowywany do wymogów produkcyjnych, to znaczy sortowanie według ilości, czystości, wielkości. Co wpływa na wydajność maszyny? Na pewno sita, stanowiące podstawową część odpowiadającą za proces sortowania piasku. Sita, aby były bardzo wytrzymałe muszą być prawidłowo zamontowane. Jeżeli taka część maszyny będzie miała niską jakość, może dojść do uszkodzenia przesiewacza. Dobrej jakości sito jest długo użytkowane, co zapewnia płynny przebieg procesów produkcyjnych.

Maszyna do przesiewania piasku na placu budowy

Wszędzie tam, gdzie niezbędny jest taki materiał jak piasek potrzebna jest maszyna do przesiewania piasku. Największe zastosowanie ma na placu budowy gdzie niezbędny jest cement i beton. Ponadto do produkcji zapraw do tynkowania czy murowania a także prefabrykatów betonowych niezbędnym surowcem jest również piasek. Obsypywanie fundamentów nie byłoby możliwe bez jego użycia.

Jednak piasek dostarczany na budowę jest zanieczyszczony i w tym momencie niezbędna okazuje się maszyna do przesiewania. Może być ona również wykorzystywana do sortowania gruzu i podobnych materiałów. Poza placem budowy, przesiewacze znajdują zastosowanie w kamieniołomach oraz kopalniach. Są często używane prze wstępnej separacji surowca przed etapem kruszenia, a to, dlatego, że mają możliwość odsiewania kruszywa o większych rozmiarach.

Czym charakteryzuje się wibracyjna maszyna do przesiewania piasku?

Sposób działania maszyny do przesiewania piasku wiąże się z wibracyjnymi ruchami sita, a to odpowiada za zwiększą wydajność przesiewania. Mniejsze cząsteczki materiału przechodzą przez oczka sita i upadają na dół, natomiast większe utrzymują się na sicie.Taka maszyna może zostać wyposażona w dodatkowe urządzenia, które znajdują się na jej dolnym poziomie. Wtedy przesiewacz nosi nazwę dwupokładowego.

Maszyna do przesiewania piasku
Maszyna do przesiewania piasku

Maszyny do przesiewania piasku posiadają bardzo przydatną funkcję, a mianowicie regulację nachylenia sita o kilka stopni. Jakie to ma znaczenie? Dobrze wpływa na produktywność całego przebiegu przesiewania.To maszyna samodzielna a piasek ładowany jest do maszyny przy użyciu ładowarek a następnie przenoszony do lejka. Dostępne są również maszyny zintegrowana z kruszarką i przystosowane są wykonania dwóch produktów końcowych. Ponadto zapewniają działanie kruszarki w obiegu zamkniętym w wykorzystaniem podajnika recyrkulacyjnego.
Solidna konstrukcja maszyny do przesiewania piasku gwarantuje sprawny demontaż sit, co jest konieczne w przypadku ich wymiany lub czyszczenia.

Pokłady sitowe produkowane ze stali nierdzewnej lub stali węglowej są niezawodne i wytrzymują długi czas eksploatacji. Doposażenie sita w dodatkowe akcesoria pozwoli przesiewać także inne surowce takie jak piasek kwarcowy. Cały proces jest szybki i wydajny, doskonale dopasowany do potrzeb technologicznych danego klienta.

Co to znaczy sitodruk? Previous post Co to znaczy sitodruk?
Ile zarabia przewodnik miejski - czy warto nim zostać? Next post Ile zarabia przewodnik miejski – czy warto nim zostać?