Zabiegi medycyny estetycznej – sprawdź, jakim zabiegom najchętniej poddają się Polki

Zabiegi medycyny estetycznej - sprawdź, jakim zabiegom najchętniej poddają się Polki

Zabiegi medycyny estetycznej – sprawdź, jakim zabiegom najchętniej poddają się Polki – zabiegi medycyny estetycznej to temat przyciągający zainteresowanie coraz większej grupy kobiet. Możliwość poprawy tych części ciała, które przysparzają nam najwięcej kompleksów, to dla wielu jedyna opcja na życie bez wstydu. Dzięki delikatnym upiększeniom możemy zyskać pewność siebie i pełen komfort. Sprawdźmy, na jakie zabiegi kobiety decydują się najczęściej i jakie korzyści im to przynosi.

Zabiegi medycyny estetycznej – powiększanie piersi

Warszawa medycyna estetyczna
Warszawa medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej mogą dotyczyć przeróżnych części ciała. Jednak jedno z pierwszych skojarzeń z tym tematem zapewne będzie podpowiadało nam skoncentrowanie się na sferze piersi. Powiększanie piersi to od lat jeden z popularniejszych zabiegów. Wzór kobiecości dyktowany przez reklamy czy media sprawia, że wiele kobiet z mniejszymi piersiami ma kompleksy na tym punkcie. Panie, które poddały się temu zabiegowi, rzadko kiedy żałują podjętej decyzji, zwłaszcza że zyskują dzięki temu większe zainteresowanie ze strony płci przeciwnej. Powiększenia piersi można dokonać na kilka sposobów. Często wybierane są te najmniej inwazyjne metody, które oparte są o działanie kwasu hialuronowego oraz tłuszczu. Oczywiście najbardziej spektakularne efekty osiąga się dzięki zabiegom wszczepienia implantów silikonowych. Ważne, aby implanty miały odpowiedni certyfikat, bo tylko takie dają gwarancję uniknięcia powikłań.

Zabiegi medycyny estetycznej – operacje nosa

Zabiegi medycyny estetycznej równie często jak powiększenia piersi dotyczą zmian kształtu nosa. Nos jest postrzegany jako kluczowy element twarzy. To często on przesądza o atrakcyjności naszego wizerunku. Dla wielu kobiet niesymetryczny nos jest główną przyczyną do niezadowolenia ze swojego wyglądu. Sama niesymetryczność nie jest jedynym problemem, który panie zgłaszają odnośnie swoich nosów. Chirurdzy zajmują się także ich zmniejszaniem oraz eliminowaniem garbów. Osoby poddające się zabiegom medycyny estetycznej często decydują się także na wymodelowanie czubka nosa czy zmniejszenie dziurek.

Zabiegi medycyny estetycznej – plastyka powiek

Zabiegi medycyny estetycznej to często jedyne wyjście dla osób zmagających się z problemem opadających powiek. Medycyna estetyczna świetnie radzi sobie także z redukcją worków pod oczami. Sfera oczu jest kluczowa dla młodego wyglądu, stąd też popularność właśnie tych zabiegów. W sytuacjach, gdy klasyczny makijaż nie jest już w stanie ukryć naszych problemów z powiekami, zabieg chirurgiczny staje się koniecznością. Nie jest to wyjątkowo skomplikowana operacja i da się ją przeprowadzić zaledwie przy znieczuleniu miejscowym. Warto zdecydować się jednak na oddanie się w ręce sprawdzonego specjalisty, ponieważ od precyzyjności nacięć na powiekach zależeć będzie ewentualna widoczność blizn.

Zabiegi medycyny estetycznej – liposukcja

Zabiegi medycyny estetycznej to także wszelkie operacje, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Świetnym przykładem jest liposukcja, która polega na modelowaniu sylwetki za pomocą odsysania tłuszczu. Zabieg ten jest o tyle łatwy w przeprowadzeniu, że nie wymaga nawet obecności anestezjologa. Co ważne, jest również zupełnie bezbolesny. Tłuszcz, w czasie liposukcji, rozbija się przy pomocy infradźwięków, a w następnym etapie odsysa. Zabieg nie wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i już kilkadziesiąt minut po nim możemy opuścić klinikę. Po zakończeniu całego procesu od pacjentki wymaga się jedynie poddania się specjalistycznym masażom oraz kontroli lekarskiej.

Zabiegi medycyny estetycznej – lifting twarzy

Zabiegi medycyny estetycznej - sprawdź, jakim zabiegom najchętniej poddają się Polki
Zabiegi medycyny estetycznej – sprawdź, jakim zabiegom najchętniej poddają się Polki

Zabiegi medycyny estetycznej w dużej mierze mają na celu odmłodzenie pacjentki. Najbardziej radykalną metodą tego typu upiększeń z pewnością jest lifting. Zabieg ten polega na naciągnięciu zwiotczałej skóry twarzy, dzięki czemu zmarszczki zostają zredukowane praktycznie do minimum. Pierwsze zmarszczki na twarzy możemy dostrzec już w wieku 25 lat. Dla wielu osób proces starzenia się skóry jest praktycznie niemożliwy do zaakceptowania. Dlatego też różne sposoby na odmłodzenie cieszą się niesłabnącą popularnością. Sam lifting obejmuje kilka rodzajów zabiegów. Przede wszystkim wyróżniamy tutaj lifting inwazyjny, czyli najbardziej skomplikowany pod względem medycznym proces, który przeprowadza się pod narkozą. Skóra, w czasie zabiegu, zostaje nacięta wzdłuż linii włosów oraz przed i za uszami. Są to kluczowe punkty, w których lekarz musi naciągnąć nadmiar skóry. Następnie zakładane są cienkie szwy, które pozostawiają niewidoczne blizny. Po zabiegu wymagana jest obserwacja lekarska, szwy zdejmuje się po upływie tygodnia, a ostateczne wyniki operacji widoczne są dopiero po pół roku, gdy ustąpi opuchlizna. Inne odmiany liftingu są jednak znacznie mniej inwazyjne. Przykładowo lifting wolumetryczny polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub mlekowego w głębokie warstwy skóry. Kwas powoduje wypełnienie miejsc, które utraciły jędrność i sprężystość. Popularną metodą są również nici liftingujące. Nici te również wstrzykuje się w odpowiednie części twarzy tak, aby tworzyły coś w rodzaju stelażu, który napręża skórę.

 

Lampy pasujące do wnętrz w różnych stylach Previous post Lampy pasujące do wnętrz w różnych stylach
Jak powinny wyglądać komputery dla graczy? Next post Jak powinny wyglądać komputery dla graczy?