Chusta czy nosidełko dla niemowlaka?

Chusta czy nosidełko dla niemowlaka?

Chusta czy nosidełko dla niemowlaka? Doświadczeni rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudne jest wychowywanie dziecka. Dlatego też szukają oni alternatywnych rozwiązań, które ułatwią wykonywanie niektórych czynności. Przydatne mogą okazać się nosidełka i chusty.

W jaki sposób dokonać wyboru nosidełka dla naszego dziecka? Od kiedy możliwe jest noszenie dziecka w nosidełku? Z jakim kosztem musimy się liczyć kupując nosidełko? Na czym polega noszenie dziecka w chuście? Co jest lepszym rozwiązaniem – chusta czy nosidełko? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób dokonać wyboru nosidełka dla dziecka?

Bardzo ważne jest, aby wybrać bezpieczne nosidełko dla niemowlaka. Niestety wybór nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku znaleźć możemy wiele różnych produktów tego typu, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie nieznacznie ceną i wyglądem. Producenci nosidełek robią wszystko co w ich mocy, aby zwabić do siebie klientów poprzez ciekawe kolory, wzory, ozdobne tkaniny, a także regulacje, dzięki którym możliwe jest skuteczne przedłużenie żywotności akcesorium. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nosidło powinno charakteryzować się przede wszystkim bezpieczeństwem, a także dostosowaniem do fizjonomii. Ergonomiczne nosidełko dla dziecka będzie jednocześnie wygodne dla rodzica- nie chcemy bowiem obciążać własnych ramion czy też kręgosłupa. Warto wspomnieć o tym, że na rynku znaleźć można różne nosidła. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy te do noszenia dziecka z przodu, do noszenia dziecka na plecach, turystyczne, a także wielopozycyjne. 

Od kiedy możliwe jest noszenie dziecka w nosidełku?

Chusta czy nosidełko dla niemowlaka?
Chusta czy nosidełko dla niemowlaka?

Dość często pojawia się pytanie, od kiedy możliwe jest noszenie dziecka w nosidełku. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to akcesoria przeznaczone dla dzieci chwilę po narodzinach. Specjaliści zalecają, aby umieszczać malucha do wnętrza nie wcześniej, niż po ukończeniu 3 miesiącu życia. Tak więc nosidełka dla dziecka sprawdzą się w nieco późniejszym okresie życia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dziecko może być przewożone w nosidle nawet do 3 lat. Pomimo wszystko prawdopodobnie nie będziemy tak długo korzystać z tego rozwiązania, bowiem dzieci w wieku dwóch i trzech lat wolą poruszać się samodzielnie. Bycie w miękkim nosidełku dla niemowlaka jest po prostu nudzące. Ile wynosi limit wagi w przypadku przeciętnego nosidła? Gdybyśmy uśrednili wszelkie wartości, wówczas doszlibyśmy do wniosku, że jest to najczęściej granica oscylująca w granicach od 15 do 20 kilogramów. 

Z jakim kosztem musimy liczyć się kupując nosidełko dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, ile kosztuje dobre nosidełko dla niemowlaka. Otóż w praktyce ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji. Na podstawie obserwacji można jednak wywnioskować, że ergonomiczne i w pełni bezpieczne nosidło jesteśmy w stanie kupić od 200 zł wzwyż. Produkty dostępne w marketach w zdecydowanej większości przypadków nie są godne uwagi, bowiem z reguły wykonane są ze słabych materiałów. Dodatkowo może to spowodować, że maluch będzie nadmiernie się pocił, co warto mieć na uwadze. Z reguły nie posiadają także odpowiedniego podparcia pleców, lub są wisiadłami.

Na czym polega noszenie dziecka w chuście?

Ostatnimi czasy popularnością cieszy się także noszenie dziecka w chuście. W praktyce jest to kwadratowy bądź prostokątny pas wykonany z tkaniny. Możliwe jest jego związanie w specjalistyczny sposób, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne noszenie niemowląt lub małych dzieci. Specjaliści twierdzą, że chusta bezpieczna jest już od pierwszych dni życia, zapewne dlatego rodzice często wybierają to rozwiązanie. Oczywiście na rynku znaleźć można wiele różnych rodzajów akcesoriów tego typu. Do najpopularniejszych zaliczyć można chusty kołowe, chusty kieszonkowe, chusty wiązane. 

Co jest lepszym rozwiązaniem- chusta czy nosidełko?

Z pewnością część osób nadal zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem- chusta czy nosidełko? W tym przypadku bardzo trudne jest jednoznaczne wskazanie odpowiedzi, bowiem dużo zależy od indywidualnych preferencji. Najlepsze nosidełka będą nam służyć przez kilka lat, co więcej będziemy pewni, że zapewniają maksymalizację bezpieczeństwa. Jednakże w przypadku kilkudniowych niemowląt zdecydowanie bezpieczniejsza wydaje się być chustka, która zadba o kręgosłup, a także uniknie problemów związanych ze stawami biodrowymi. Nie da się jednak ukryć, że nosidełka są zdecydowanie wygodniejsze i komfortowe w użyciu. Ich założenie trwa bardzo krótko- cały proces wygląda podobnie, jak w przypadku zakładania plecaka. W praktyce oznacza to, że przygotowanie się do wyjścia z maluchem zajmuje zdecydowanie mniej czasu, co ma ogromne znaczenie na początku, kiedy nie jesteśmy jeszcze wprawieni. Tak więc ostateczna decyzja powinna być oparta na przemyśleniach i indywidualnych preferencjach. 

V Italia by Versace co to za marka Previous post V Italia by Versace co to za marka
Jaki rodzaj pompy ciepła polecamy? Next post Jaki rodzaj pompy ciepła polecamy?