Garett KIDS 5 – recenzja smartwatcha dla dzieci

Garett KIDS 5 - recenzja smartwatcha dla dzieci

Garett KIDS 5 – recenzja smartwatcha dla dzieci- smartwatche stały się popularnym narzędziem i krzykiem mody technologicznej. Jak widać po dzisiejszym przykładzie, nie tylko wśród dorosłych. W moje ręce trafił dziś smartwatch Garett KIDS 5 (niebieski), który był przez swojego producenta reklamowany jako taki przydatny zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Jak jest w rzeczywistości? Czy ma on szansę podbić serca tych pierwszych i rozumy drugich? O tym napiszę parę słów w mojej dzisiejszej recenzji.

Pierwsze wrażenia – czym przykuwa uwagę smartwatch Garett KIDS 5 (niebieski)?

Smartwatch Garett KIDS 5 (niebieski) robi świetne pierwsze wrażenie. Jest bardzo atrakcyjny dla dziecka, gdyż przygotowany został w ciekawej dla niego stylistyce, przy użyciu bardzo jasnych i żywych kolorów. W związku z tym jego wygląd wprost nakłania dziecko do jego założenia. Sam zegarek został wyposażony w bardzo duży, kolorowy wyświetlacz, który w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z wszystkich funkcjonalności i odczyt najważniejszych informacji na jego temat. Całość zatem wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Jest czymś spomiędzy dziecinności a dorosłości, a zatem doskonałym wstępem dla dziecka do posiadania prawdziwego, dorosłego już smartwatcha.

Wrażenia z użytkowania smartwatcha

Choć wygląd często jest dla dzieci priorytetem, smartwatch Garett KIDS 5 (niebieski) nie jest tylko dekoracją, a rzeczywistym smartwatchem z prawdziwego zdarzenia. Oznacza to, że został wyposażony w całe mnóstwo funkcji, z których najprzydatniejsze z perspektywy dziecka to:

  • podawanie godziny, daty i dnia tygodnia – robi to w sposób przyjazny dla użytkownika, wyświetlając wszystko czytelnie; pozwala bardzo szybko się w tym wszystkim połapać;
  • wykonywanie i odbieranie połączeń – zegarek nie łączy się z telefonem, co jednak nie przeszkadza mu w wykonywaniu i odbieraniu połączeń. Sam w sobie obsługuje bowiem karty SIM wszystkich operatorów, pełniąc rolę samodzielnego telefonu. Ma wbudowany głośnik i mikrofon;
  • wiele dodatkowych funkcji, w tym między innymi dostęp do krokomierza, licznika spalonych kalorii czy monitorowania snu, jak również mierzenia czasu;
  • gra – w zegarku została zamknięta również gra matematyczna, która w znakomity sposób zajmuje czas dziecku i czyni ten zegarek jeszcze atrakcyjniejszym.
Garett KIDS 5 - recenzja smartwatcha dla dzieci
Garett KIDS 5 – recenzja smartwatcha dla dzieci

Z perspektywy jego głównego użytkownika, a zatem dziecka, zegarek marki Garett jest świetną opcją – atrakcyjny pod względem wyglądu i wypełniony “bajerami”. Mogę potwierdzić, że dziecko wprost chce się nim chwalić przed swoimi rówieśnikami. Tak naprawdę jednak nie jest on gadżetem wyłącznie dla dziecka (mimo, że to ono jest jego głównym i bezpośrednim użytkownikiem). Właśnie to uznaję za jego największą zaletę i to dzięki temu moje poważanie dla tego gadżetu wzrosło o stokroć. Został on bowiem wyposażony w wiele funkcji pozwalających na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Wykorzystuje sygnał GPS, dając rodzicom możliwość zlokalizowania ich pociechy w dowolnym momencie. Niezależnie od tego, gdzie przebywa i co w danym momencie robi. Lokalizuje zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, a cała funkcjonalność sprawdza się znakomicie. Zwłaszcza w połączeniu z opcją informowania o tym, gdy dziecko opuści tak zwaną “bezpieczną strefę”, którą samodzielnie się ustawi. Jeżeli zatem pozwala się dziecku na przebywanie w danym miejscu na pewnych warunkach, ten smartwatch radzi sobie idealnie z kontrolowaniem tych warunków.

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest umiejscowiony na zegarku przycisk SOS, który został przygotowany z myślą o zagrożeniu, a który został zlokalizowany w wygodnym miejscu. Świetnie sprawdza się w akcji i może powiadomić do trzech numerów telefonów, że dzieje się coś alarmującego. Mogę z pewnością w głosie powiedzieć, że jest to funkcjonalność zapewniająca naprawdę duży poziom bezpieczeństwa. Taka, na której można naprawdę polegać.

Smartwatch Garett KIDS 5  – niebieski lub inny – jest zatem zegarkiem który zachwyca. Przynajmniej w swojej własnej kategorii cenowej i właśnie jako zegarek dla dzieci. Wiadomo, nie jest zegarkiem wypasionym, z Androidem na pokładzie. Posiada swoje ograniczenia i jest zaledwie wstępem do “dorosłych zegarków”. Jako taki sprawdza się jednak wyśmienicie i zarówno ja, jak i moje dziecko jesteśmy zadowoleni z jego użytkowania. To z kolei jest najlepszym świadectwem jego jakości.

Podsumowanie

Smartwatch Garett KIDS 5 (niebieski) wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Choć muszę przyznać, że na początku podchodziłem do niego z pewną rezerwą i traktowałem go nie jako “dla dziecka”, a “dziecinny”, szybko okazało się, że nie dość, że wygląda poważniej niż chociażby na zdjęciach to jeszcze wyposażony został w całe mnóstwo funkcjonalności. Jest przydatny nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica, który może spać spokojnie – bez obawy, że jego dziecku coś się stało. Moim zdaniem jest to świetny wybór na zegarek dla dziecka. Zwłaszcza, że jego cena jest niesamowicie przystępna, a ilość wersji kolorystycznych, w jakich występuje, pozwala bardzo swobodnie dobrać go do konkretnego odbiorcy. Dziewczynki, chłopca i “małego dorosłego”.

Jak naprawić oraz przykleić odpadające płytki ceramiczne? Previous post Jak naprawić oraz przykleić odpadające płytki ceramiczne?
Jak założyć lombard? Next post Jak założyć lombard?