Jak wybrać laptop dla gracza? Najważniejsze porady i wskazówki

Jak wybrać laptop dla gracza? Najważniejsze porady i wskazówki

Jak wybrać laptop dla gracza? Najważniejsze porady i wskazówki – laptopy to niezwykle szeroka kategoria produktów. Istnieje wiele kategorii laptopów, które dopasowane są do potrzeb rozmaitych grup klientów. Na rynku są laptopy dla graczy, dla grafików, montażystów i wielu innych osób. W dzisiejszym artykule omawiamy, czym powinny wyróżniać się laptopy dla graczy.

Na jakie kwestie należy zwracać największą uwagę podczas kupowania laptopa dla gracza? Na to oraz wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Laptop do gier – jak go wybrać?

Laptopy dla graczy – jak znaleźć taki laptop, który w pełni wpisuje się w nasze potrzeby i oczekiwania? Warto wiedzieć, że w ostatnim czasie technologia poszła tak bardzo do przodu, że posiadanie dobrego laptopa jest niezbędne, jeżeli chcemy móc grać w najlepsze oraz najnowsze gry. Dobry sprzęt to absolutny priorytet, jeśli chcemy mieć możliwość grania w zapierające dech w piersi rozgrywki. Ofert laptopów dla graczy w sklepach jest tak duża, iż można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Jeśli nie posiada się w tym zakresie odpowiedniej wiedzy, to wybór takiego urządzenia staje się zadaniem niewykonalnym.

Warto wiedzieć, iż w chwili obecnej laptopy dla graczy są bardzo zróżnicowane. Każdy z nich ma nieco inny procesor, kartę graficzną czy ilość pamięci RAM. Nie bez znaczenia jest także rodzaj wyświetlacza, rozdzielczość, jakość wykonania czy klawiatura. Elementów, które zawsze należy brać pod uwagę jest tak wiele, iż wybór dobrego laptopa dla gracza jest bardzo trudny. Poniżej opisujemy nasze najważniejsze wskazówki, dzięki którym wybór dobrego laptopa dla gracza nie będzie aż tak kłopotliwy.

Laptop a komputer stacjonarny – co jest lepsze?

Osoby, którym zależy na posiadaniu jak najlepszego sprzętu do gier, zastanawiają się, co będzie lepsze: komputer stacjonarny czy laptop? Warto wiedzieć, że oba te rozwiązania mają zarówno całą masę atutów jak i wad. Laptopy dla graczy są świetnym rozwiązaniem oraz kompaktowym. Nie są to jednak konstrukcje tanie, a ich wydajność jest jednocześnie mniejsza niż w przypadku komputerów stacjonarnych. Nie jest to oczywiście równoznaczne z tym, iż laptopy dla graczy to słaby sprzęt.

Najważniejszym minusem laptopów jest fakt, iż aktualizacja tego typu sprzętu jest bardzo mocno ograniczona. Jedyne, co można wymienić, to pamięć RAM oraz dysk twardy. Taka sytuacja sprawia, iż przy kupowaniu laptopa musimy mieć na uwadze nie tylko nasze bieżące potrzeby, ale także te, które pojawią się u nas w przeciągu kilku najbliższych lat.

Czy kupowanie laptopa do gier to zła decyzja? Absolutnie nie. Nie jest to rozwiązanie nieopłacalne. Wprost przeciwnie. W chwili obecnej na rynku jest bardzo wiele dobrych laptopów do gier, które mogą nam zagwarantować niezwykle wysoką wydajność działania. W zupełności wystarczą nam do tego, abyśmy mogli grać w najnowsze gry na wysokich ustawieniach graficznych. Przy kupowaniu laptopa do gier trzeba jednak dokładnie sprawdzać jego parametry.

Na jakie elementy należy zwracać uwagę przy kupowaniu laptopa do gier?

Jak wybrać laptop dla gracza? Najważniejsze porady i wskazówki
Jak wybrać laptop dla gracza? Najważniejsze porady i wskazówki

Laptop dla gracza musimy dopasować w dobry sposób do swoich potrzeb i oczekiwań. Dokładnej analizie musimy poddać wszystkie jego parametry oraz podzespoły. Jednym z najważniejszych podzespołów z punktu widzenia każdego gracza jest oczywiście karta graficzna. Jednostka ta zarówno w przypadku komputerów stacjonarnych jak i laptopów pełni absolutnie najważniejszą rolę. To od karty graficznej zależy, czy gry, które zainstalujemy na swoim sprzęcie, będą działały w sposób satysfakcjonujący i płynny. Szczególną uwagę trzeba zatem zwracać na parametry oferowane przez konkretną kartę. Najważniejsza jest jej pamięć. Chodzi tu nie tylko o ilość pamięci, ale również o jej jakości. Nowe jednostki kart graficznych są wyposażone w pamięci typu GDDR5. W przypadku wielu produkcji ilość 4GB pamięci w karcie graficznej okaże się w pełni wystarczająca. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że im więcej pamięci posiada karta graficzna, tym lepiej.

Procesor to kolejny element laptopa dla graczy, na który trzeba zwracać szczególną uwagę. Nawet najlepsza karta graficzna nie będzie w stanie zaoferować nam wszystkich swoich możliwości, gdy w laptopie zostanie umieszczony procesor słabej jakości. Polega to na tym, iż w laptopie jest tak zwane “wąskie gardło”, które znacząco ogranicza możliwości oferowane przez daną kartę graficzną. Modele procesorów w laptopie powinny być chociaż przyzwoite. Procesor w laptopie dla gracza powinien mieć zatem minimum cztery fizyczne rdzenie. Najlepszą jakość rozgrywek zapewnią nam oczywiście układy ośmiordzeniowe.

Następny element to pamięć RAM. Gdy weźmiemy pod uwagę aktualnie sprzedawane gry, to nigdy pamięci RAM nie będzie “za dużo”. W tej chwili ilość 8GB RAM powinna w zupełności wystarczy, jeśli chcemy móc grać w najnowsze gry. Z kolei jeżeli zależy nam na tym, aby móc grać w gry w najwyższej jakości, to najlepiej, gdy ilość pamięci RAM wynosi 16 GB. Taka ilość pamięci RAM gwarantuje nam jakość rozgrywek na najwyższym poziomie za każdym razem bez żadnych odstępstw od tej reguły.

Wady i zalety dysków SSD Previous post Wady i zalety dysków SSD
Z czego składają się systemy parkingowe? Next post Z czego składają się systemy parkingowe?