Papryczka habanero – dowiedz się gdzie ją kupić?

Papryczka habanero - dowiedz się gdzie ją kupić?

Papryczka habanero – dowiedz się gdzie ją kupić? Nie bez powodu mówi się, iż papryka to jedno z najzdrowszych warzyw. Zawiera ogromne dawki witaminy C i antyoksydantów, które niszcząc wolne rodniki, opóźniają procesy starzenia w naszym organizmie. Spożywanie dużych ilości papryki może także przyczynić się do zminimalizowania ryzyka wystąpienia nowotworów.

Obecnie znamy kilka odmian papryki – od łagodnych, aż po ekstremalnie ostre. Do niedawna mało kto słyszał o papryczkach habanero, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Warto poznać te zyskujące coraz większą sławę papryczki, dowiedzieć się więcej o ich prozdrowotnych właściwościach oraz sprawdzić gdzie kupić papryczki habanero?

Skąd pochodzą papryczki habanero i jakie są ich główne właściwości?

Papryczki habanero zaliczane są do grona najostrzejszych papryk na świecie. Mimo że są to papryki z gatunku papryk chińskich, ich pochodzenie to głównie rejony dorzecza Amazonki, Wyspy Karaibskie, aż po terytoria Peru i Meksyku.
Papryczka habanero zawiera ogromne stężenie kapsaicyna, która znana nam jest przede wszystkim z pozytywnego działania na metabolizm człowieka oraz właściwości przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Kapsaicyna od dobrych paru lat jest okrzyknięta jednym z najskuteczniejszych naturalnych spalaczy tłuszczu. 

Papryczka habanero - dowiedz się gdzie ją kupić?
Papryczka habanero – dowiedz się gdzie ją kupić?

Oprócz zbawiennego wpływu na naszą sylwetkę zawarta w papryczkach habanero kapsaicyna nie jest pozbawiona innych właściwości, które okazują się pomocne w leczeniu wielu chorób i schorzeń organizmu. Po pierwsze kapsaicyna doskonale wspomaga i usprawnia pracę układu krążenia, co w praktyce przekłada się na doskonałe samopoczucie, wysoki poziom sił witalnych i prawidłową pracę serca. Po drugie z racji tego, iż zawarta w papryczce habanero spora dawka kapsaicyny działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie – w doskonały sposób łagodzi dolegliwości bólowe związane z reumatyzmem i artretyzmem. Działa także rozgrzewająco i rozluźniająco.  Po trzecie dieta bogata w papryczki habanero może sprzyjać zmniejszeniu ryzyka zachorowania na cukrzycę, bowiem bardzo skutecznie zapobiega tak zwanym ,,wyrzutom insuliny”. Ponadto wspomniane wyżej papryczki habanero obniżają ryzyko wystąpienia nowotworów i zapobiegają ich powstawaniu. Są także wspaniałym strażnikiem naszej prawidłowej masy ciała i pięknej sylwetki. 

Gdzie kupić papryczki habanero?

Znasz już dobroczynne działanie wspomnianej papryczki, dlatego teraz zapewne zastanawiasz się gdzie kupić papryczki habanero? Obecnie coraz więcej tej odmiany papryki nabyć możemy w internetowych delikatesach ze zdrową żywnością, sklepach warzywnych, a nawet w większych supermarketach. Decydując się na zakupy online, swoje papryczki habanero kupić możesz z wygodną dostawą pod same drzwi mieszkania, właściwie bez wychodzenia z domu.  Oprócz papryczek habanero możesz przy okazji zrobić inne, potrzebne zakupy, a przekraczając określoną kwotę zamówienie w większości sklepów otrzymasz darmową dostawę. W ten sposób oszczędzasz swój cenny czas i pieniądze oraz energię potrzebną na spędzanie czasu w sklepowej kolejce i dźwiganie ciężkich zakupowych toreb.

Zobacz również:

Papryczki habanero zastosowanie w kuchni. 

Znasz już ich pozytywny wpływ na organizm ludzki oraz dowiedziałeś się gdzie kupić papryczki habanero. W tym momencie warto jest dowiedzieć się jakie pyszne i zdrowe dania z papryczek habanero możesz przyrządzić. Pomimo tego, iż to najostrzejsza papryka na świecie – mieszkańcy Ameryki Południowej, a zwłaszcza Meksykanie spożywają naprawdę spore jej ilości. Papryczki habanero idealnie sprawdzą się do wszelkich sosów i marynat. Możemy dodać je do zup, sałatek oraz wszelkich dań kuchni karaibskiej, czy meksykańskiej. Sos zrobiony z papryczki habanero i pieprzu z pewnością zadowoli wszelkich smakoszy ekstremalnie ostrych dań. 

Papryczki swoje zastosowanie znajdą nie tylko do przyrządzania dań pikantnych, ale także i słodkich oraz deserów. Papryczki habanero dodaje się także do dżemów i galaretek owocowych. Aby złagodzić smak tej wyjątkowo ostrej papryczki warto jest przecięć ją wzdłuż i usunąć wszelkie gniazda nasienne, które obfitują w największe stężenie kapsaicyny.
Mimo tego, iż papryczki habanero z racji zawartej w ich składzie kapsaicynie posiadają szereg prozdrowotnych dla naszego zdrowia i urody właściwości, w kuchni, zwłaszcza jeśli mamy z nimi do czynienia po raz pierwszy – warto jest zachować pewne środki ostrożności. Po pierwsze pamiętajmy , aby po każdym zetknięciu naszych dłoni z papryczką – umyć bardzo dokładnie ręce. W trakcie przygotowywania posiłku pod żadnym pozorem nie dotykajmy naszych oczu ani innych błon śluzowych, gdyż papryczka działa silnie drażniąco. |Jeżeli już dojdzie do sytuacji, że habanero dostanie się do oka należy przemyć je bardzo dokładnie zimną wodą, lub mlekiem. Pod żadnym pozorem nie należy oka trzeć, gdyż takie czynności mogą doprowadzić nawet do bardzo poważnych uszkodzeń rogówki. 

Kapsaicynę bardzo trudno zmyć z rąk, dlatego w celu zachowania środków ochrony osobistej, najlepiej jest ją kroić w gumowych rękawiczkach. 

Niezawodne bramy garażowe Previous post Niezawodne bramy garażowe
Jak naprawić oraz przykleić odpadające płytki ceramiczne? Next post Jak naprawić oraz przykleić odpadające płytki ceramiczne?