Szkło hartowane czy folia ochronna na telefon? 

Szkło hartowane czy folia ochronna na telefon? 

Szkło hartowane czy folia ochronna na telefon? Większość z nas podczas zakupu nowego telefonu nie bierze pod uwagę, iż nowy telefon może w niedługim czasie zostać poważnie uszkodzony. Niestety jednak wypadki się zdarzają i po pewnym czasie nowy sprzęt może się znaleźć na chodniku, albo na podłodze. Jeżeli telefon pechowo nam upadnie, to na wyświetlaczu może się pojawić pęknięcie wyglądające jak mało gustowny pajączek. 

Aby móc tego uniknąć warto po dokonaniu zakupu nabyć zabezpieczenie ekranu należącego do nas mobilnego urządzenia.

Obecnie niezwykle popularne celem ochrony ekranu smartfona są dwa różne rozwiązania, inaczej mówiąc może to być :

  • folia ochronna na telefon
  • szkła hartowane na telefon

Folia ochronna na telefon– ochrona za rozsądną cenę

Folia ochronna na telefon to niezwykle cienki, przezroczysty i niewątpliwie elastyczny materiał, który możemy nakleić na froncie wyświetlacza telefonu. W tym miejscu pojawia się całkowicie naturalne pytanie, czy taka warstwa nie wpłynie na dotyk, dzięki któremu obecnie steruje się smartfonami? Odpowiedź nie jest zupełnie oczywista. Owszem – ma wpływ w wypadku dość grubych i tanich folii ochronnych na telefon o nieznanym pochodzeniu. Jednakże w wypadku droższych, niemniej sprawdzonych modeli różnica będzie praktycznie dla nas niezauważalna.

Rozważając zakup folii trzeba będzie wziąć pod uwagę, że jest ona dużo mniej odpornym zabezpieczeniem aniżeli szkło hartowane. Zatem jakimi cechami folia ochronna będzie przewyższać szkło?

Atutem folii ochronnej będzie dużo niższa cena

Podczas wyboru folii ochronnej zwracajmy także uwagę na dopasowanie wybranego jej wariantu do wyświetlacza naszego smartfona, jak i kształtu wykrojenia. Może zdarzyć się również, iż dedykowana folia będzie kiepsko docięta, przez co nie będzie ochraniać całej powierzchni wyświetlacza, albo, co także się zdarza, przysłaniać głosik, albo któryś z przycisków.

folia ochronna na telefon

Niektóre spośród folii od mniej znanych producentów mogą nawet zniekształcić nasycenie i kolor wyświetlacza, będąc przyczyną problemów w czasie używania telefonu.

Kolejną cechą, która może być przyczyną dyskomfortu w czasie użytkowania jest zmniejszenie kąta widzenia – ten problem odczuwalny będzie głównie przez użytkowników, którzy używają swoich telefonów na zewnątrz budynków przy sporym nasłonecznieniu. Rozwiązanie? Zdecydować się na zakupienie folii od renomowanej firmy, której folie ochronne są już sprawdzone, a przy tym posiadają pozytywne opinie wśród użytkowników. Takim producentem jest na pewno przedsiębiorstwo 3mk, które posiada sporą ofertę zabezpieczeń do smartfonów.

Folia wymagać będzie precyzji podczas montażu

Zanim zakupimy folię musimy również mieć świadomość, w jaki sposób wyglądać będzie proces jej montażu. Przede wszystkim należy bardzo dokładnie oczyścić ekran, na którym będziemy ją naklejać. Nie winna pozostać na nim choćby mała drobinka zabrudzeń. Z czego wynika taka dokładność? Nawet mikroskopijne zanieczyszczenia spowodują, iż pod folią będą pojawiać się niewielkie bąbelki powietrza. Może to być nieestetyczne i utrudnić sterowanie telefonem poprzez dotyk. Biorąc to właśnie pod uwagę, wielu z nas nabywa jednorazowo kilka takich folii, zakładając od razu, iż nie uda im się właściwie założyć jej za pierwszym razem.

Kiedy warto kupić folię?

Jeżeli telefon ma już dobre zabezpieczenie fabryczne, to nie istnieje większy powód, żeby nałożyć na niego dodatkowo szkło hartowane. Wtedy to folia ochronna sprawdzi się w roli dodatkowego zabezpieczenia. Na folię warto również postawić, jeśli kogoś nie stać na zakupienie dobrej jakości szkła hartowanego. Wtedy dużo lepsze powinno być zabezpieczenie za pomocą folii, aniżeli żadne.

Folia chroni telefony z wygiętym panelem

Folia okazuje się również dużo lepszym pomysłem, jeżeli mamy w posiadaniu telefon z wygiętym panelem. Zdecydowana większość spośród szkieł hartowanych jest na tyle twarda, że nie sposób dzięki nim ochronić wygiętych paneli. Jeżeli pragniemy zabezpieczyć boki takiego wyświetlacza, a nawet i tył telefonu, to zdecydowanie najlepsze będą tutaj folie.

Szkło hartowane – ochrona nie do zdarcia

Warto zapoznać się z plusami szkieł hartowanych, których na rynku jest całkiem sporo. Są one po pierwsze dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, aniżeli folia.

Szkło hartowane czy folia ochronna na telefon? 
Szkło hartowane czy folia ochronna na telefon? 

Idealnie też dopasowują się do kształtu, jak i rozmiaru większości spośród wyświetlaczy. Szkła hartowane nie blokują głośników, ani też funkcyjnych przycisków – zwiększają zatem w znacznym stopniu komfort obsługiwania smartfona.

Jednakże komfort to oczywiście nie wszystko. Szkła nie przekłamują barw, ani też nie zmniejszają przejrzystości wyświetlacza. Na ogół trudno będzie nam dostrzec choćby małą różnice w tychże parametrach. Wysokiej jakości szkła nie zmniejszają również czułości ekranów na dotyk. Tyczy się to chociażby szkieł hartowanych firmy 3mk. Są one przystosowane do wielu różnych modeli smartfonów – chociażby do tych, które mają wygięte wyświetlacze. Sterowanie telefonem odbywa się w tymże przypadku bez choćby najmniejszych problemów.

Previous post Do kogo skierowane są nowe mieszkania Kraków?
Rehabilitacja, czyli jak odtworzyć zdrowie Next post Rehabilitacja, czyli jak odtworzyć zdrowie