Najlepsze telewizory na rynku

Najlepsze telewizory na rynku

Najlepsze telewizory na rynku na dobre zadomowiły się w naszych salonach, dostarczając rozrywki, relaksu i zapewniając dobrą zabawę całej rodziny. Współczesne, nowoczesne telewizory są tak zaawansowane technologicznie, że wielu z nas zastępuje seanse kinowe wieczornym maratonem we własnym salonie. Czy wiesz, jaki telewizor wybrać, aby spełnił twoje wymagania? Jakie parametry zagwarantują ci maksymalną satysfakcję z seansu? Wydając duże pieniądze na sprzęt powinieneś być doskonale zorientowany w ofercie, którą znajdziesz na rynku. Sprawdzamy, jaki sprzęt będzie najlepszym wyborem dla ciebie i twojej rodziny.

Zasady kupowania telewizora – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wielkość telewizora 

Kupując telewizor musimy mieć na uwadze kilka parametrów, które będą wpływać na późniejszy komfort przy oglądaniu naszych ulubionych filmów i programów telewizyjnych. Pierwszym czynnikiem, który należy uwzględnić jest wielkość ekranu: wybierzmy taki rozmiar, który będzie pasował do pokoju w którym chcemy go umieścić. Nie zawsze ogromny ekran będzie najlepszym rozwiązaniem, jednak coraz popularniejsze są te telewizory, które przekraczają 40 cali. Dominujące na rynku tv 32-calowe są coraz rzadziej wybierane przez konsumentów.

Najlepszy rozmiar telewizora to taka, którego przekątna wynosi 1/3 długości odcinka od miejsca, z którego zamierzamy go oglądać. Pamiętaj, że im większe pomieszczenie, tym większy powinien być sprzęt który zamierzasz nabyć. Liczy się też odległość sofy od punktu, w którym będzie się znajdował telewizor – nie chcesz, żeby zbyt duży ekran niszczył przyjemność z seansu. 

Matryce w najlepszych telewizorach

Kolejny ważny czynnik to technologia podświetlania matrycy. Era telewizorów kineskopowych odeszła w niepamięć – obecnie na rynku dominują telewizory LED, które gwarantują świetną jasność ekranu. Sprawdza się to zwłaszcza podczas oglądania telewizji w ciągu dnia. System podświetlania matrycy LED znacząco zmniejsza wagę tv, więc nowoczesne sprzęty można powiesić na ścianie.

Telewizory plazmowe zagwarantują nam głębokie barwy i bardzo wyraźny kontrast. Są dzięki temu popularne wśród klientów, którzy jednocześnie doceniają ich koszt. Według wielu specjalistów to najlepsze telewizory do gier komputerowych. Niestety nie wyróżniają się one jasnością ekranu, więc przy silnie nasłonecznionych pomieszczeniach mogą sprawiać nam problem.

Najnowsza technologia, którą można uznać za przełomową jest matryca OLED. To właśnie ona jest stosowana w najlepszych telewizorach na rynku. Obecnie jest to najdokładniejsza technologia, która daje idealny obraz i pozwala uzyskać efekt idealnej czerni oraz perfekcyjnego kontrastu. Dzięki matrycy OLED będziemy mogli podziwiać ostry obraz o bardzo wyraźnych szczegółach. Żywotność takiej matrycy zadziwia – przetrwa ona sto tysięcy godzin ciągłej pracy. Niestety cena tego typu sprzętów jest dosyć wysoka (najtańsze modele to koszt ok. 6-7 tysięcy złotych). Warto w nie jednak zainwestować biorąc pod uwagę, że nawet przy codziennym oglądaniu telewizji przez kilka godzin matryca będzie nam służyć przez… trzydzieści lat. 

Rozdzielczość ekranu w najlepszych telewizorach

Rozdzielczość ekranu, czyli podstawowy parametr wyświetlacza to wartości pokazujące, ile pikseli znajduje się w liniach pionowej i poziomej. Bezapelacyjnie najlepszą rozdzielczością w dzisiejszych sprzętach jest 4K. Z tej technologii nie skorzystamy jednak oglądając standardowe programy telewizyjne, więc konsumenci najczęściej decydują się na tradycyjne Full HD (high definition). Tego typu rozdzielczość świetnie posłuży graczom, którzy preferują rozgrywki na konsoli oraz podczas oglądania filmów na Blu-ray.

Najlepsze telewizory na rynku – nowości

Najlepsze telewizory na rynku
Najlepsze telewizory na rynku

Osoby kochające nowinki technologiczne z pewnością nie przejdą obojętnie obok telewizora Smart TV. Nowoczesny, inteligentny telewizor ma własny system, który ma za zadanie dostarczać odbiorcy usługi poprzez Internet. Dzięki temu możemy m.in. cieszyć się możliwością instalacji dodatkowych aplikacji na naszym sprzęcie bez konieczności podłączania laptopa lub komputera stacjonarnego. Smart TV będzie się z pewnością rozwijać, więc nabywając tego typu telewizor możemy liczyć na liczne ulepszenia i nowe aplikacje. 

Innym, ciekawym rozwiązaniem dla pasjonatów nowych technologii są telewizory 3D. Niemal wszystkie filmy (zwłaszcza animowane lub science-fiction) są obecnie produkowane również w technologii 3D, co cieszy zwłaszcza najmłodszych widzów. Miłośnicy tego formatu nie muszą już wybierać się do kina – w ich domach może zagościć telewizor, który zapewni pełen emocji seans.

Telewizor musi cieszyć oko

Nabywając nowy telewizor musisz uwzględnić jego walory estetyczne i zadbać, aby wkomponował się on we wnętrze. Wieszasz tv na ścianie? Pamiętaj o tym, żeby zadbać o odpowiednie ukrycie kabli. Decydujesz się na szafkę RTV? Wybierz taką, która będzie idealnie pasować wielkością i pozwoli na przechowywanie dodatkowej elektroniki. Jeśli decydujesz się na model wolnostojący, to zadbaj o ulokowanie zasilania i przewodów w odpowiednim miejscu.

Jak sobie radzić z dentofobią, a więc z lękiem przed dentystą? Previous post Jak sobie radzić z dentofobią, a więc z lękiem przed dentystą?
Next post Do kogo skierowane są nowe mieszkania Kraków?