Dlaczego warto postawić na hale namiotowe magazynowe?

Dlaczego warto postawić na hale namiotowe magazynowe?

Dlaczego warto postawić na hale namiotowe magazynowe? Coraz większą popularnością cieszą się hale namiotowe magazynowe, dzięki temu, że jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Jest to doskonałe miejsce, aby przechowywać wszelkie towary. W jakim celu stosuje się magazynowe hale namiotowe? Jakie wady i zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić? Jak przykładowo możemy je wykorzystać? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdują się w poniższym artykule, do przeczytania którego serdecznie zapraszamy. 

Zastosowanie magazynowych hal namiotowych

Hale namiotowe magazynowe stanowią przede wszystkim dodatkową powierzchnię magazynową. Jeśli odpowiednio dobierzemy materiał do zabudowy dachu, przez który przebijają się promienie słoneczne, wówczas wnętrze będzie dobrze oświetlone, co jest dużą oszczędnością pieniędzy. Hale namiotowe jednak są także świetną alternatywą, jeśli potrzebna jest przestrzeń do poszerzania działalności. Przykładowo w przemyśle najczęściej spotykanym rozwiązaniem są ściany, które wykonane są z blach trapezowych i płyt warstwowych. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że typowe hale namiotowe wykorzystywane są także jako hale weselne lub hale pod ujeżdżalnie. Coraz częściej spotykane są także jako hale sportowe. Jest to zdecydowanie solidne zadaszenie, a stabilna konstrukcja powoduje, że będzie to świetne rozwiązanie niezależnie od pory roku. Temperatura wewnątrz zawsze będzie optymalna.

Jakie zalety hal magazynowych namiotowych możemy wyróżnić?

Dlaczego warto postawić na hale namiotowe magazynowe?
Dlaczego warto postawić na hale namiotowe magazynowe?

Jedną z największych zalet hal namiotowych jest to, że są stosunkowo tanie. To zdecydowanie bardziej rozsądne rozwiązanie pod względem finansowym, aniżeli murowane hale. Jest to szczególnie istotne dla mniejszych przedsiębiorstw, które to dopiero próbują wybić się na danym rynku. Nie zawsze dysponują satysfakcjonującym budżetem, pozwalającym na budowę hal z innych materiałów. Jest to po prostu świetna okazja, aby zaoszczędzić pieniądze, które mogą zostać przeznaczone na dalszy rozwój firmy. Przykładowo hala, która ma wymiary 50m x 20 m x 7m będzie kosztowała około 150 tysięcy złotych, wliczając w to wszelkie koszta związane z montażem i transportem. Robiąc taką samą halę z pustaków, prawdopodobnie zapłacilibyśmy znacznie większą stawkę, wynoszącą ponad 200 tysięcy złotych. Kolejną ogromną zaletą hal namiotowych magazynowych jest ich błyskawiczna budowa. Jest to kwestia jedynie kilku lub kilkunastu dni, w przypadku hali z pustaków cały proces trwałby znacznie dłużej. Nie można zapomnieć o tym, że hali namiotowej magazynowej nie trzeba wzmacniać. Dlatego też wszelkie konstrukcje w postaci prętów czy kolumn są zbędne. Jest to istotne, bowiem w środku nie mamy do czynienia przykładowo z belkami, które skutecznie mogą zmniejszać ilość wolnego miejsca, tak jak to jest w przypadku hali zbudowanych z innych materiałów. Cała powierzchnia wewnątrz jest użytkowa, możliwe jest zagospodarowanie każdego metra, co wydaje się być świetnym rozwiązaniem. W razie potrzeby hale namiotowe magazynowe charakteryzują się tym, że są mobilne, bowiem możemy je przestawić w inne miejsce. Oczywiście wcześniej trzeba odpowiednio przygotować podłoże, jednak jest to możliwe. Cały taki proces zajmuje jedynie kilka dni. Wydaje Ci się, że utrzymanie odpowiedniej temperatury jest dość trudne? Jesteś w dużym błędzie. Do ścian bocznych można użyć płyty dwuwarstwowej, ewentualnie blachy trapezowej, co jest bardzo dobrą izolacją.

Wady hal namiotowych magazynowych

Niestety hale namiotowe magazynowe nie są idealne i mają kilka wad, o których także warto wspomnieć. Przede wszystkim cała konstrukcja pomimo, że wygląda stabilnie, jest dość lekka, dlatego też odporność znacznie się zmniejsza. Dodatkowo są mniej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo po kilku lub kilkunastu sezonach konieczna jest wymiana. Całkowicie inaczej wygląda to w przypadku hal murowanych, które stawiane są na zdecydowanie dłuższy okres. Nie da się ukryć, że konieczne są regularne kontrole, podczas których sprawdzany jest stan hali.

Przykłady wykorzystania hal namiotowych

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, do czego wykorzystywane mogą być hale namiotowe magazynowe i nie doszliście do rozsądnych wniosków – mamy kilka propozycji. Może to być chociażby skuteczny magazyn styropianu. Możemy być pewni, że w środku takiej hali nie przemoknie, a także nie złapie wilgoci, bowiem jego struktura odporna jest na wodę. Takie miejsce można także wykorzystać jako magazyn maszyn rolniczych lub innych urządzeń. Zastosowanie w rolnictwie jest coraz większe, wszystko za sprawą mobilności i lekkości konstrukcji. Pozwala to na przeniesienie namiotu w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Hale namiotowe magazynowe regularnie używane są jako magazyn opon. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w których firmy wulkanizacyjne narzekają na to, że mają stosunkowo małą powierzchnię magazynową. W tym przypadku tego typu rozwiązanie jest kluczem do sukcesy. W dobrze skonstruowanych halach namiotowych można przechowywać właściwie wszystko co chcemy. To od naszych indywidualnych preferencji zależy to, co tam umieścimy.

Ubezpieczenia OC - czym są i przed czym chronią? Previous post Ubezpieczenia OC – czym są i przed czym chronią?
Geologia złożowa - czym jest i co warto wiedzieć na jej temat? Next post Geologia złożowa – czym jest i co warto wiedzieć na jej temat?