Implanty zębów w Szczecinie: implantologia cieszy się dużą popularnością ze względu na komfortowe leczenie, zachowanie naturalnych zębów, doskonałe wykonanie estetyczne. Implantolog przed wszczepieniem implantów zębów w Szczecinie dobiera najbardziej odpowiedni rodzaj i przeprowadzą zabieg w taki sposób, aby przywrócić funkcje estetyczne utraconego zęba i funkcje żucia. Efekt zachwyci Ciebie i osoby wokół Ciebie!
Czym są implanty zębów?
Implantacja to zabieg chirurgiczny, podczas którego do dziąsła wszczepia się sztuczny korzeń tzw. implant. Naśladuje on korzeń zęba i może być wykonany z różnych materiałów: tytan, cyrkon. Rodzaj materiału wykorzystanego do implantu zębów w Szczecinie determinuje wytrzymałość i długa żywotność implantu.
Najczęściej do zastosowania w implancie:
- Tytan i jego stopy – z aluminium, wanadem, niobem, molibdenem itp. Takie implanty zębów https://doboszimplanty.pl/ są trwałe, lekkie, nie odrzucane przez organizm i niedrogie. Czas jaki mogą służyć, wynosi 25 lat, ponieważ tytan łączy się z tkanką kostną. To najczęstszy rodzaj implantu.
- Cyrkon. Stosowany, gdy pacjent jest uczulony na metal. Kolejną istotną zaletą jest to, że taki korzeń nie jest widoczny przez dziąsło. Jednak implant cyrkonowy jest najdroższy z istniejących.
Najczęściej wizualnie kształt implantu może być:
- Śruba lub szpilka, pręt lub cylinder, płytka – stosowane, gdy szczęka ma zbyt cienką kość.
Konstrukcja implantu składa się z następujących poziomów:
Poziom 1 – korzeń – ten, który znajduje się w dziąśle.
Poziom 2 – tzw. łącznik – głowica adaptera, na którą nakręcana jest korona.
Poziom 3 – górny, czyli korona zęba.
Kiedy wykonać wszczepianie implantów zębów w Szczecinie
Powodem, dla którego dentysta zaleci usunięcie zęba, może być:
- Próchnica pochłonęła ponad 70% jego korony.
- Ząb stał się zbyt ruchomy i nie można go naprawić
- Jest złamany lub znajduje się w strefie uszkodzenia szczęki w wyniku urazu.
- Powoduje powikłania w postaci torbieli, przetok i przewlekłego stanu zapalnego
- Położenie zęba przeszkadza w leczeniu ortodontycznym, uszkadza policzek lub język i tak dalej.
Brak zęba nie tylko psuje piękno uśmiechu, ale bezpośrednio wpływa na Twoje zdrowie. Prawidłowe uzębienie to dobrze skoordynowany mechanizm, który może zawieść, jeśli zostanie naruszona jego integralność. Co więcej, zaczynają cierpieć nie tylko inne zęby, ale także dziąsła i cała szczęka. Jakiś czas po ekstrakcji zęba mogą pojawić się następujące problemy: nawet jeśli usunięty zostanie tylko jeden ząb, prowadzi to do skrzywienia i stopniowego niszczenia pozostałych zębów, a także naruszenia całego zgryzu.
Wada zgryzu wpływa na szczękę, która jest obarczona bólem szyi, głowy i kręgosłupa, w przypadku braku zęba wpływa również na dziąsło, w którym się znajdował. Zaburzenie dykcji to powikłanie związane z aparatem ruchowym: zmiana ruchliwości mięśni twarzy, która wiąże się z mimiką, otwieraniem i zamykaniem ust.
Konsekwencje dla wyglądu – pojawienie się zmarszczek, skrzywienia i zmian proporcji twarzy, zapadniętych policzków i ust, powstanie podwójnego podbródka. Osoba zaczyna również cierpieć na problemy z przewodem pokarmowym związane ze zmianą diety z powodu braku zębów. Co zrobić sytuacji braku zębów? Właściwym rozwiązaniem jest założenie nowego zęba zamiast usuniętego. Ta procedura nazywana jest implantacją zębów https://doboszimplanty.pl/cennik/. W Szczecinie wykonywana bardzo często i doceniana przez pacjentów.
Wszczepianie implantów zębów w Szczecinie składa się z następujących etapów:
Etap 1 – wszczepienie implantu w znieczuleniu miejscowym, trwa około 10 minut. Po 10-14 dni usuwane są szwy.
Etap 2 -po 3 miesiącach montaż tzw. urządzenie do kształtowania dziąseł na 7-14 dni. Jest to mały cylinder, ze śrubą który wkręca się w implant https://www.linkedin.com/showcase/implanty-zabow-szczecin/ tak, aby w dziąśle powstał otwór pod przyszłą koronę.
Etap 3 – montaż łącznika, a właściwie protezy. Okres trwałości korony wynosi od 5-7 do 15-20 lat, w zależności od materiału. Podczas wymiany korony nie można zmienić implantu.
Jak długo odczuwany jest ból po implantacji? Siła i czas trwania bólu zależy od kilku czynników: liczby i rodzaju implantów zębów, złożoności zabiegu oraz charakterystyki pacjenta. Średni czas potrzebny na rekonwalescencję to około 10 dni. Głównym objawem, że coś poszło nie tak, jest to, że jeśli ból nie ustaje, obrzęk i temperatura ciała się utrzymują. W takim przypadku mogą pojawić się powikłania. Właściwy tryb życia (zbilansowana dieta, umiarkowane ćwiczenia) to jeden z najważniejszych czynników wpływających na gojenie implantu. Regularne kontrole dentystyczne, zapobiegną komplikacjom po każdej czynności na fotelu dentystycznym.
Dlaczego implanty się nie zakorzeniają?
Nie można powiedzieć, że jest ku temu jakiś konkretny powód. Odrzucenie implantu może nastąpić w następujących przypadkach:
- Nieprawidłowo wykonany zabieg implantacji.
- Materiały stomatologiczne złej jakości.
- Pacjent z alergią.
- Nieprzestrzeganie zaleceń dentysty.
- Ogólny spadek odporności organizmu i inne.
O tym, że implant niestety się nie zakorzenił się, świadczą następujące znaki:
- Obrzęk i zaczerwienienie miejsca wszczepienia implantu.
- Ból, szczególnie podczas naciskania dziąseł.
- Wydzielina ropna z dziąseł.
- Wysoka temperatura ciała.
- Pojawienie się nieświeżego oddechu
- Mobilność implantu.
- Krwawienie.
Jeśli odczuwasz przynajmniej jeden z wymienionych objawów, natychmiast skontaktuj się ze swoim dentystą. Tylko on może dokładnie powiedzieć, co należy zrobić w tej sytuacji.